Wiadomości


Więcej informacji o najważniejszych wydarzeniach i naszych ostatnich aktywnościach

Grupa Orbico oraz Grupa Żywiec podpisały umowę dotyczącą zakupu 80% udziałów w Distribev Sp. z o.o.


Warszawa, 23 lipca 2015

Grupa Żywiec SA  i zależna od niej w 100% Distribev Holding Sp. zo.o. podpisała z Grupą Orbico wstępną umowę, na mocy której Grupa Orbico kupi 80% udziałów w Distribev Sp. z o.o. – firmie sprzedażowo-dystrybucyjnej, obsługującej rynek tradycyjny oraz HoReCa w Polsce.

Grupa Żywiec jest przekonana, że nawiązanie współpracy z Orbico Group, wiodącym graczem na rynku usług dystrybucyjnych w Europie, jest kolejnym ważnym krokiem w realizacji strategii Grupy Żywiec, mającej na celu poprawę pozycji konkurencyjnej na szybko zmieniającym się rynku - Guillaume Duverdier, Prezes Zarządu Grupy Żywiec.


Grupa Orbico jest dumna z tego, że została wybrana partnerem strategicznym Grupy Żywiec. Dzięki tej inwestycji i partnerstwie, Orbico będzie się konsekwentnie i z determinacją rozwijać na rynku dystrybucji, zwłaszcza w kanałach handlu tradycyjnego i HoReCa. Skupimy się na poprawie jakości usług dla naszych klientów, konsumentów i partnerów, umożliwiając jednocześnie naszym pracownikom najlepszy osobisty rozwój - Josip Roglić - Wiceprezes Grupy Orbico.


Grupa Żywiec jest jednym z wiodących producentów piwa w Polsce z szerokim portfolio produktów. Czołową marka jest Żywiec - lider segmentu piw premium w Polsce i jedno z najbardziej popularnych piw eksportowych, sprzedawane za granicą od ponad 100 lat.


Wśród piw główne marki to: Heineken, Warka i Tatra. Ważną częścią oferty firmy są też marki regionalne: Królewskie (Polska Centralna), Leżajsk (południowy wschód) i Specjal (Północ). Grupa Żywiec jest także dystrybutorem międzynarodowych marek Desperados, Paulaner, jak również Strongbow Cydr. Grupa Żywiec jest częścią koncernu Heineken, największego producenta piwa w Europie i jednego z wiodących, międzynarodowych producentów na świecie. Więcej informacji na: www.Grupazywiec.pl

Umowa wejdzie w życie po zatwierdzeniu przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Czy wiesz z iloma różnymi markami współpracujemy?


Dowiedz się więcej o globalnie znanych markach które dystrybuujemy za pośrednictwem naszej sieci.

Więcej informacji

Grupa Orbico


Orbico Polska jest międzynarodowej Grupy Orbico, obecnej w 20 krajach Europy.

Obszar działalności biznesowej Orbico rozciąga się od Bałtyku do Morza Czarnego, co pozwala połączyć synergię i doświadczenie międzynarodowe z silną koncentracją i dogłębną obecnością na lokalnych rynkach.